Xhamitë

1.Bashkësia Islame e Shqiptarëve në Vjenë
Menzelgasse 15/1-4, 1160 Wien
www.islami.at / info@islami.at
Imam: Ademsafi Bajrami / 0676 595 07 20
ademsafibajrami@hotmail.com
Kryetar: Rexhep Bafqari / 0664 410 60 38 / b.bafcari@chello.at

2.Qendra Kulturore Shqiptare në Vjenë
Murengasse22, 1100 Wien
www.qendra.at / info@qendra.at
Imam: Afrim Xhelili / 068181350247 / afrim_xhelili@hotmail.com
Kryetar: Sadik Sadiku / 0664 887 893 03 / sadik.sadiku@chello.at

3. “El-Buhari” – Vjenë
Eichenstrasse 2c, 1120 Wien / www.elbuhari.at
Imam: Ylli Buraniqi / 0660 654 3333
Kryetar: Shkelzen Blakaj / 0660 340 4983

4. Xhamia e Shqiptarëve në Vjenë “El-Kalem”
Leibnizgasse 38/1a 1100 Wien
Imam: Hfz. Mahir Zeqiri / 0660 159 93 57 / mahir.zekiri@chello.at
Imam: Rijad Imeri / 0650 91 04 433
Kryetar: Shpetim Kaba / 0699 11047943 / kryetari@el-kalem.com

5. Shoqata Kulturore Sportive “Afrim Zhitia”
Hauptstrasse 28a, 2230 Gänserndorf
Imam: Luman Huseini / 069917063205 / luman_h@hotmail.de
Kryetar: Rami Saiti / 0676 720 55 61 / shoqata.afrim-zhitia@gmx.at

6. Shoqata e Shqiptarëve Muslimanë “HILAL”
Znaimerstrasse 22-26, 2020. Hollabrunn
Imam: Abdurrahim Kamili / 0676 563 32 83 / kamili69@live.at
Kryetar: Zeadin Mustafi / 0676 793 74 49 /zeadin.mustafi@gmx.at

7.Shoqata Kulturore e Shqiptarëve Musliman „Vëllazërimi“
Weinstrasse 20, 3493 Hadersdorf am Kamp
www.xhamia-vellazerimi.at
Imam: Argjend Xhelili / 0660 630 7245 / imami@xhamia-vellazerimi.at
Kryetar: Fejzulla Ali / 0660 656 90 03 / fejzo@gmx.at

8.Shoqata Shqiptare Islame, Kulturore, Humanitare e Sportive „Abdyf Frashëri“
Wilhelmsburgerstrasse 11, 3151 St.Pölten
Imam: Emrulla Kamberi / 0664 937 04 06 / emrulla@hotmail.com
Kryetar: Naim Rakipi / 0664 8371534

9.Shoqata e Shqiptarëve Musliman „Nur“
Gfiderstrasse 7, 2630 Ternitz
Imam: Emin Limani / 0650 626 38 14 / emin_limani@yahoo.com
Kryetar: Shputim Dauti / 0660 197 31 02 / shputim@live.at

10.Qendra Kulturoro-informative Shqiptare „Ymer Prizreni“
Ungergasse 39, 8020 Graz
Imam: Dalip Aliu / 0664 944 69 48
Kryetar: Basri Musliu / 0676 707 31 53

11.Xhamia e Studentëve Shqiprarë në Graz
Geidorfgürtel 16, 8010 Graz

12.Shoqata Shqiptare Islame, Kulturore e Sportive „Bashkimi“
Waldeggstrasse 59, 4020 Linz
www.xhamia-linz.at / bashkimi.verein@gmx.at
Imam: Menderes Alili / 0660 169 40 94 / urim_2008@hotmail.com
Kryetar: Skender Shaqiri / 0676 901 00 39 / s.sakiri@bluewin.ch

13. “Bujaria” Linz
Wiener Straße 288 Linz, Austria
www.bujaria.at
Imam: Omer Berisha / 0664 3517808 / omerberisha@hotmail.com
Kryetar: Selim Gashi / 0664 5241231 / selimtado@hotmail.com

14.Shoqata e Shqiptarëve Musliman „Mesxhid el-Resul“
Gutenbergstrasse 5, 4600 Wels / www.xhamia-wels.com
Imam: Mr. Muhidin Ahmeti / 0676 904 67 37
muhidin_ahmeti@hotmail.com
Kryetar: Sadulla Fetai / 0664 104 03 66 / sadula_f@hotmail.com

15. Shoqata Shqiptare Islame “Ikre”
Bahnhofstrasse 13, 4800 Attnang Puchheim
Imam: Mevludin Mustafa / 0676 664 33 63 /
mevludinmustafa@hotmail.com
Kryetar: Ibush Jashari / 0650 893 56 54 / ikre-lies@hotmail.com

16.Shoqata Kulturore Islame “Al-Ihlas
Bayerhamerstrasse 21, 5020 Salzburg / www.alihlas.com
Imam: Usama Alimi / 0664 658 56 05 / usamalimi@live.com
Kryetar: Izair Ajredini /0660 8169073/xhamia_alihlas@hotmail.com

17.XhematiShqiptarë „Selam“ Eferding
Kryertar: Mifterem Eminhazeri / 06644812438
email: mifterem.muhaxhir@hotmail.com

Close