Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-content/themes/jannah/framework/functions/theme-functions.php on line 2321
Hapet në mënyrë solemne xhamia shqiptare në Steyr – ALKIG
FetareLajmërime

Hapet në mënyrë solemne xhamia shqiptare në Steyr

Me 24.02.2018 u bë hapja solemne e xhamisë Atdheu në Steyr të Austrisë. Në këtë manifestim morën pjesë; kryetari i BI të Austrisë Ibrahim Olgun, kryetri i Këshillit të BI për Austrinë e Epërme hfz. Murat Baser, inspektori i arsimit për lëndën fetare islame në Austriën e Epërme hfz. Senad Podojak, kryetari i ALKIG Vahidin Beluli, imamët dhe kryetarët e xhamive të Steyr, si dhe imamët dhe kryetarët e xhamive shqiptare të Austrisë së Epërme.
Falenderojmë kryesinë e xhamisë në krye me z. Bekim Islamin për mikpritje. Allahu i shpërbleft të gjithë ata që kanë kontribuar që shqiptarët të kenë edhe një xhami në Steyr.

Close