Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-content/themes/jannah/framework/functions/theme-functions.php on line 2321
Mbi 300 imamë nënshkruajnë deklaratën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit – ALKIG
Aktivitete

Mbi 300 imamë nënshkruajnë deklaratën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit

Me 14 Qershor 2017 në Vjenë u nënshkrua deklarata e përbashkët e mbi 300 imamëve të Bashkësisë Islame të Austrisë kundër ekstremizmit dhe terrorizmit. Në mesin e këtyre imamëve deklaratën e nënshkruan edhe imamët e Komunitetit Shqiptar të Bashkësisë Islame të Austrisë (ALKIG).

Close