Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-includes/pomo/plural-forms.php:210) in /homepages/46/d657568774/htdocs/clickandbuilds/AlbanischeKultusgemeindederIslamischenGlaubensgemeinschaftinsterreich/wp-content/themes/jannah/framework/functions/theme-functions.php on line 2321
Seminar përgatitor për Haxhilerët e Austrisë së Epërme – ALKIG
Edukim

Seminar përgatitor për Haxhilerët e Austrisë së Epërme

Me 04.08.2018 në kuadër të organizimeve vjetore, në Xhaminë Bashkimi u mbajt Seminari përgatitor për Haxhilerët nga Austria e Epërme, të cilët këtë vitë kan vendosur të kryejnë Haxhin, kushtin e pesë të fesë Islame. Në këtë seminar u sqaruan dhe demonstruan çështjet më kryesore me të cilat do të ballafaqohen Haxhilerët tanë atje.

Në këtë seminar morën pjesë Haxhilerët nga Austria e Epërme (Oberösterreich), kurse Seminarin e drejtori Hoxhë Usam Alimi.

Në fund u shtrua edhe një koktel rasti.

Close